Ogg Taf FB aktualny obraz

Nowa książka: Historia wsi Racławice Śląskie 1252-2022

Ważna informacja! Informacje o nowej książce "Historia wsi Racławice Śląskie" znajdują się na specjalnej stronie dostępnej pod adresem: www.ksiazka.raclawice.net

Książka w sprzedaży w naszym sklepie internetowym od 27 września 2022 r. Adres sklepu: www.inspiracyjnyszop.pl


We wrześniu 2022 roku trafi do sprzedaży nowa, pierwsza polska książka o historii Racławic Śląskich. Będzie to pełna monografia historyczna miejscowości opisująca wydarzenia od czasów lokacji wsi w 1252 roku, do chwili obecnej.

Książka liczy 504 strony. Ma format B5. Zawiera ponad 200 fotografii, z których większość nigdy wcześniej nikt nie widział (poza autorem zdjęcia). Około 100 zdjęć jest kolorowych. Składa się z kilkunastu głównych rozdziałów oraz kilku dodatków. Wśród dodatków jest min. spis 119 nieznanych miejsc Racławic, spis lokalnych legend, niemiecka książka adresowa, wykaz niemieckich ulic.

Czytelnik pozna pełną historię naszej wsi. Od czasów osadnictwa, przez wojny husyckie, wojny śląskie, wojnę trzydziestoletnią do II wojny światowej. Opis wydarzeń z 1945 roku oraz późniejsze masowe przesiedlenia ludności są przedstawione niezwykle szczegółowo. Relacje świadków tamtych wydarzeń i informacje o miejscach, gdzie powstały masowe groby. W książce opis wydarzeń z II wojny światowej liczy około 80 stron!

Książka opisuje czasy panowania rodu Oppersdorffów, podział ziemi, rolnictwo i gwałtowny rozwój Racławic Śląskich pod budowie kolei. Opis wydarzeń kończy się na 2022 roku.

Jest to pierwsza książka, która przedstawia historię Racławic Śląskich całościowo.

Pobierz spis treści książki

Przystępna treść, bez stosowania hermetycznego języka charakterystycznego dla historyków. Czytelna czcionka.

Jedyne wydanie z okazji jubileuszu 770-lecia Racławic Śląskich. Nie planuję kolejnych wydań. Książkę będzie można kupić tylko raz. Jak się wyprzeda, to na chwilę obecną nie planuję dodruku.

Jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o sprzedaży książki:

Książka

Pierwsza książka opisująca całościowo historię Racławic Śląskich.

Książka

Prace nad tekstem książki.

Logo

Masz konto?
Przejdź do logowania.

Logowanie
lub

Chcesz założyć darmowe konto?
Przejdź do formularza rejestracji.

Nowe konto / Rejestracja