Sołtys Mochowa obroniony przez mieszkańców
Ogromna liczba czytelników przeglądających raport z lutowej Sesji Rady Miejskiej świadczy o tym, że jesteście ciekawi także tego, jaki finał miała sprawa sołtysa z Mochowa i tym, czy został odwołany.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Ogromna liczba czytelników przeglądających raport z lutowej Sesji Rady Miejskiej świadczy o tym, że jesteście ciekawi także tego, jaki finał miała sprawa sołtysa z Mochowa i tym, czy został odwołany.
Już za kilka dni na naszej stronie zaprezentujemy wywiad z Mariuszem Półchłopkiem, trenerem piłkarskiej Racławii.
Od dziś rozpoczynamy publikację comiesięcznych raportów o tym, co ciekawego dzieje się w gminnym ratuszu w czasie Sesji Rady Miejskiej. Najwięcej kontrowersji wzbudziła wypowiedź sołtysa Mochowa, który poinformował, że usłyszał informacje o zbieraniu podpisów przeciwko odwołaniu go z pełnionej funkcji.
Podczas ostatniej wojny światowej bardzo wielu naszych rodaków poniosło śmierć męczeńską.
Każdy, kto zna historię uratowania obrazu Matki Boskiej Buszczeckiej wie, że ogromny udział w tej akcji miał niemiecki oficer Georg Franz.
W Masywie biskupiej Kopy leży jeszcze mnóstwo śniegu. Ostatnie opady deszczu i wysoka temperatura sprawiły, że poziom wody w rzece Osobłodze podniósł się.
Po dobrym meczu koszykarze z Racławic Śląskich pokonali w poniedziałek młodą ekipę Dziki Basketu.
Artykuł opisuje okres epidemii dżumy, odpowiada na pytanie: na jakie choroby najczęściej umierali mieszkańcy Racławic, czy w okolicy były jakieś inne epidemie chorób i jak gigantyczne żniwo zbierały. Informujemy jak zmieniała się liczba ludności i jaki wpływ miały na to choroby, przedstawiamy informacje o lekarzach. Szczególnie ciekawe statystyki z XVIII i XIX wieku pokazują jak wiele dzieci umierało każdego roku, czasem nawet więcej niż 50. Zobaczycie jak groźna była cholera zabierająca każdego roku ok 100 osób.
Na rynku wydawniczym pojawiła się nowa, ciekawa książka opisująca ostatnie miesiące II wojny światowej, która szczególny nacisk kładzie na to, co działo się na naszych terenach.
Zgodnie z obietnicą prezentujemy regulamin i zasady konkursu, w którym do wygrania jest książka opisująca historię sportu w naszej miejscowości.
Aktualizacja - konkurs zakończony
Artykuły o historii naszego regionu cieszą się sporą popularnością. Czytelnicy zapytali nas o to, czy w naszej miejscowości występowały epidemie chorób, które powodowały zgony wśród mieszkańców w dawnych czasach.
Mamy jeden egzemplarz książki o historii sportu w Racławicach Śląskich, który przekażemy jako nagrodę w konkursie.
Już od wielu miesięcy Głogówek odwiedza Opolskie Kino Objazdowe.
Żyjemy w takich czasach, w których to, co powinno być nam zapewnione, musi być w trudny sposób wywalczone. Przeczytaj ten artykuł, a zrozumiesz (być może) pewną sprawę! Aktualizacja
Może było lepiej, kiedy piknik kolejowy miał znaczenie lokalne? Problemy z organizacją były takie same, ale żalu mniej.
Do sprzedania dom w Racławicach Śląskich przy ul. Zwycięstwa (lub zamiany na mieszkanie w Białej). W bezpośrednim sąsiedztwie sklepu oraz ośrodka zdrowia. 100 metrów od kościoła i centrum sołectwa.
Można znaleźć na niej między innymi informacje o wyjazdach do akcji ratunkowych i gaśniczych.
Pozytywne komentarze zebrali nasi zawodnicy po tym, jak w poniedziałek postawili się faworyzowanemu rywalowi z Prudnika.
Wichury jakie przetoczyły się przez nasze rejony w ostatni weekend strąciły duże bocianie gniazdo z komina dawnej przepompowni.
W środę (10 lutego) przypada Środa Popielcowa, to oficjalne rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu, który potrwa 40 dni.
Zapoznaj się z ważnymi informacjami o Patronacie dla strony Raclawice.NET. Wejście
357 dzień roku
Wschód słońca: 7:47.
Górowanie słońca: 11:48.
Zachód słońca: 15:50,
Brzask:: 07:09, Zmierzch:: 16:28,
Dzień będzie trwał: 9 godzin i 19 minut.
Imieniny:
Zenona, Honoraty, Franciszki
Aktualny okres kościelny:
Okres Adwentu
Dziś:
IV Niedziela Adwentu
Święta i dni nietypowe:
Dzień pożegnania się z przeszłością
Kartka z kalendarza
1900: Henryk Sienkiewicz otrzymał akt własności majątku w Oblęgorku, ufundowanego przez społeczeństwo z okazji 25-lecia jego pracy literackiej