Dziś: niedziela, 13 lipca 2025r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Kiedy po raz pierwszy mieszkańcy Racławic dowiedzieli się o Katyniu?

Siedzieliśmy w dużej sali, było nas może kilkanaście osób. To miało być zwykłe spotkanie, ale miejscowy proboszcz w atmosferze tajemniczości zapytał nas, czy słyszeliśmy o Katyniu?

Takie wspomnienia otrzymałem wczoraj. Jest to relacja mieszkańca Racławic, który wspomina czas, miejsce i osoby, którym miejscowy ksiądz w bardzo trudnych czasach po raz pierwszy w Racławicach Śląskich powiedział o Katyniu i o tym jaka tragedia się tam wydarzyła.

Aktualnie staram się przygotować artykuł, który pokazałby, kiedy nasi rodzice i dziadkowie po raz pierwszy usłyszeli o Katyniu i w jakich okolicznościach? Dlatego bardzo, ale to bardzo serdecznie proszę, by każdy kto może, kto wie, kto chce, napisał krótkie wspomnienie tego kiedy i gdzie, dowiedział się po raz pierwszy o Katyniu.

Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.

Zaloguj się, aby bez ograniczeń przeglądać treści

Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.

Wpisz swój kod dostępu:
Wpisz swój adres e-mail:

Nie pamiętasz lub zgubiłeś kod? Przejdź tutaj


Nie masz jeszcze własnego kodu? Możesz kupić go w sklepie on-line lub otrzymać w ramach tzw. Patronatu. Wszelkie informacje zamieściliśmy na stronie odblokowania dostępu. Jeżeli potrzebujesz porady lub chcesz zobaczyć poradnik instruktażowy, to zapoznaj się z naszą pomocą on-line.

Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.

Dostęp do strony Raclawice.NET, to:

Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.

Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.

Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.

Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.

Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.

Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Katyń

Katyń w pamięci mieszkańców Racławic Śląskich

Jak się okazuje o zbrodni Katyńskiej mieszkańcy naszej miejscowości wiedzieli już w 1945 roku. Przez wiele lat była to skrywana tajemnica, o której mówiło się tylko w zaufanym gronie, w wybranych domach.

Tekst w archiwum

Wspomnienia

Wspomnienia nieznanego bohatera (część druga)

Georg Theodor Franz wraz z grupą pięciu niemieckich żołnierzy i księdzem Filipem Zającem udali się w pełną niebezpieczeństw podróż do Buszcza po ocalały obraz Matki Boskiej. To jakim cudem uniknęli rozstrzelania daje nam wiele do myślenia nawet w czasach obecnych.

Tekst w archiwum

Pamiętniki

Wspomnienia nieznanego bohatera (część pierwsza)

W historii Racławic jest pewna postać, cichy niemiecki bohater, któremu miejscowa ludność zawdzięcza więcej niżeli może się wydawać, a jego losy mogłyby stać się podstawą do stworzenia ekranizacji kinowej.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET