Tablica informacyjna przy kapliczce
Kilka dni temu przy granicznej kapliczce maryjnej została ustawiona tablica informacyjna.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Pojawiła się w naszej miejscowości z inicjatywy fundacji Euro Country. Podkład mapy narysował Stanisław Stadnicki, który także przygotował opis zabytków. Dzięki uprzejmości władz gminnych tablicę powieszono na Domu Ludowym. Wcześniej przez kilka miesięcy szukano dogodnej pozycji dla tej tablicy. Niestety przepisy prawne uniemożliwiały powieszenie jej na skwerach czy innych budynkach.
Tablica ma około 2 metry szerokości i 1 metr wysokości. Z lewej strony zawiera szczegółową mapę naszej miejscowości, z prawej opis zabytków i atrakcji turystycznych. Jest między innymi: nasz kościół parafialny, stacja kolejowa, most kolejowy oraz Szwedzki Słup. Co ciekawe już po zatwierdzeniu projektu wkradł się malutki błąd: zamiast apteki napisano szpital (ale kto wie, może planowana jest jego budowa).
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
Kilka dni temu przy granicznej kapliczce maryjnej została ustawiona tablica informacyjna.
Jeszcze zanim w dniu 14 grudnia 1898 roku pierwszy pociąg pokonał trasę kolejową Třemešná ve Slezsku - Osoblaha, planowano tę linię kolejową doprowadzić do położonych po drugiej stronie granicy Racławic Śląskich.
Obecna nazwa naszego sołectwa nie jest taka sama, jak ustalona po II wojnie światowej.
Dziś rano delegacje gminy Głogówek oraz Szkoły Podstawowej złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą ofiary tragicznego Marszu Śmierci.
Kilka dni temu odnowiono i odmalowano dwa słupy ogłoszeniowe.
Nie będzie tam reklam, ofert finansowych i niczego, co tak naprawdę odwraca naszą uwagę.
93 dzień roku
Wschód słońca: 6:21.
Górowanie słońca: 12:53.
Zachód słońca: 19:25,
Brzask:: 05:48, Zmierzch:: 19:58,
Dzień będzie trwał: 14 godzin i 10 minut.
Imieniny:
Ryszarda, Pankracego, Ingi
Aktualny okres kościelny:
Okres Wielkiego Postu
Święta i dni nietypowe:
Dzień pójścia do pracy dla przyjemności
Kartka z kalendarza
1804 zm.: ks. Jędrzej Kitowicz - pamiętnikarz
1849 zm.: Juliusz Słowacki - jeden z najwybitniejszych polskich poetów (zmarł w Paryżu). Autor m.in.: "Kordiana" i "Balladyny"