Racławice Śląskie: Blisko i daleko do Osoblahy
21 grudnia 2007 roku Polska, wraz z ośmioma innymi nowymi członkami Unii Europejskiej, przystąpiła do strefy Schengen, umożliwiającej swobodne podróżowanie bez kontroli granicznych.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Sprawa nie jest błaha i dotyczy byłego przejścia dla pieszych ulokowanego w okolicy racławickiej szkoły.
Dlaczego piszemy byłego? W połowie czerwca tego roku, nie wiadomo na czyje zawołanie, w Racławicach pojawili się drogowcy, którzy stworzyli nowe przejście dla pieszych. Stare znajdowało się na wysokości sklepu i szkoły - lokalizacja przez lata nikomu nie przeszkadzała.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
21 grudnia 2007 roku Polska, wraz z ośmioma innymi nowymi członkami Unii Europejskiej, przystąpiła do strefy Schengen, umożliwiającej swobodne podróżowanie bez kontroli granicznych.
W opisywanym incydencie w Racławicach Śląskich nikt nie ucierpiał, a straty materialne były niewielkie. Jednak ustalenia komisji badającej zdarzenie mogły przyczynić się do stopniowego wycofywania ciężkich, sześcioosiowych lokomotyw z linii górskich na początku XXI wieku.
Na początku lat 60. ub. wieku miał miejsce tragiczny i nigdy do końca niewyjaśniony wypadek kolejowy, który wydarzył się blisko racławickiej szkoły. Pod kołami pociągu zginął... kolejarz.
Rok pański 2007, dzień 21 miesiąca grudzień. Dokument podpisany na okoliczność likwidacji szlabanu granicznego w miejscowości Racławice Śląskie-Osoblaha spowodowany wejściem obu krajów do Strefy Schengen. Tak rozpoczyna się petycja podpisana przez Polaków i Czechów przy dawnym szlabanie granicznym na terenie Racławic Śląskich.
Dziś (niedziela) około godziny 4 rano doszło do nietypowego zdarzenia drogowego na ul. Prudnickiej w Racławicach Śląskich.
W nocy z 10 na 11 maja 1963 roku, planowo 10 minut po północy, do Głogówka od strony Kędzierzyna miał dojechać pociąg towarowy. Tak też się stało. Dyżurny ruchu stacji Głogówek był jednak w tym czasie zajęty ruchem kolejowym na terenie stacji i na semaforze wjazdowym od strony Kędzierzyna nadal był ustawiony sygnał stój.
94 dzień roku
Wschód słońca: 6:19.
Górowanie słońca: 12:53.
Zachód słońca: 19:26,
Brzask:: 05:46, Zmierzch:: 20:00,
Dzień będzie trwał: 14 godzin i 14 minut.
Imieniny:
Izydora, Wacława
Aktualny okres kościelny:
Okres Wielkiego Postu
Święta i dni nietypowe:
Dzień geografa
Kartka z kalendarza
1865 ur.: Zdzisław Lubomirski - książę, prawnik, polityk, prezydent Warszawy
1875 ur.: Kazimierz Prószyński - wynalazca, konstruktor pionierskich aparatów kinematograficznych
1794: Pod Racławicami naczelnik Tadeusz Kościuszko stoczył zwycięską bitwę z wojskami rosyjskimi.