Tajemnicze wzgórze Prater. Zapomniany punkt widokowy Racławic Śląskich
Czy na północnych krańcach Racławic Śląskich kryje się miejsce, które potrafi zaczarować o wschodzie i zachodzie słońca? Odpowiedź może być tylko jedna: tak!
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
To zasługa naszych pszczelarzy i wyróżnienie, bo pszczoły to nie tylko miód, ale także lepsze plony dla rolników. Z tego względu bardzo ważne jest aby rolnicy wykonywali opryski późnym wieczorem lub w nocy. Stosowali środki o niskiej szkodliwości dla owadów. Mało kto wie o tym, ale zatrucie pszczół równoznaczne jest z utratą dopłat!
- Pszczoły latające na pożytek, m.in na rzepak, czy też drzewka owocowe, przynoszą rolnikom jeszcze większe plony. Szacuje się że sięgają one 30 % więcej niżeli gdy w pobliżu nie ma pasiek - wyjaśnia Michał Zalewski, który prowadzi własną pasiekę. - Pszczelarze nie oczekują wynagrodzenia. Jedynie zależy im na zdrowiu pszczółek. Stosując opryski w okresie lotu pszczoły, ta zatraca zmysł orientacji, przez co nie potrafi dolecieć do ula i ginie. Jeżeli już doleci, pszczoły strzegące wlotu do ula nie wpuszczą jej ponieważ zatraciła swój zapach feromonów, nie rozpoznają jej. Istnieją również opryski które doprowadzają do skrócenia życia pszczoły, co zaburza cały cykl życia rodziny w ulu, a to skutkuje w późniejszym czasie osłabieniem rodziny i podatnością na choroby. Owady te latają na odległość maksymalna 3km, a żeby wyprodukować kilogram miodu (słoik miodu) muszą przysiąść na kwiatach aż 4 miliony razy. W sezonie wiosenno-letnim w ulu mieszka aż 30 000- 70 000 pszczół. Pojedyncza pszczoła żyje jedynie około 42 dni, zbiera pożytek jedynie w ciągu 21 dni swojego życia.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
Czy na północnych krańcach Racławic Śląskich kryje się miejsce, które potrafi zaczarować o wschodzie i zachodzie słońca? Odpowiedź może być tylko jedna: tak!
Wczoraj wieczorem przed wjazdem na uszkodzony fragment drogi wojewódzkiej numer 417 do Klisina wysypano sporo tłucznia całkowicie blokując możliwość przejazdu kombinatorom i nieuczciwym kierowcom łamiącym zakaz. Wiemy kiedy rozpoczną się prace na tej drodze i z jakimi utrudnieniami musimy się liczyć. Wyjaśniam o co chodzi z kwotą 12 milionów na remont tej drogi.
W dniu wczorajszym (17.09) miało miejsce znaczące wydarzenie w naszej parafii. Liturgicznie wprowadzono nowo mianowanego proboszcza ks. Krzysztofa Cieślaka.
Przypadkowo zdobyłem materiał do tego artykułu, a jego powstanie było możliwe również przez zbieg okoliczności.
W starym spisie ciekawych miejsc Racławic Śląskich jest wspominana lokacja, którą nazywano: 12 Apostołami.
Nasze organizacje mają spore szanse na niemałe pieniądze, ale trzeba im pomóc.
192 dzień roku
Wschód słońca: 4:52.
Górowanie słońca: 12:55.
Zachód słońca: 20:58,
Brzask:: 04:10, Zmierzch:: 21:41,
Dzień będzie trwał: 17 godzin i 31 minut.
Imieniny:
Olgi, Kaliny, Benedykta
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
Święta i dni nietypowe:
Dzień imprezy
Kartka z kalendarza
1943: "Krwawa niedziela" na Wołyniu. Oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) zaatakowały prawie sto wsi w powiatach: horochowskim, kowelskim i włodzimierskim na Wołyniu. Członkowie UPA wspomagani przez ukraińską czerń rozpoczęli systematyczną rzeź ludności polskiej. Tylko w lipcu 1943 roku ukraińscy nacjonaliści napadli na ponad 500 wiosek, zabijając kilkanaście tysięcy osób. Ogółem liczbę ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu ocenia się na 60-70 tysięcy osób, a z Małopolską na ok. 130 tyś.