Jutro zmienia się rozkład jazdy pociągów
Uwaga. Od jutra to jest 1 września następuje drobna korekta w rozkładzie jazdy pociągów osobowych jadących przez Racławice Śląskie.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
9 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Nieoficjalnie wiadomo, że tych w naszym powiecie nie przybędzie. W dni robocze poza jednym wyjątkiem nie zmienią się też godziny kursowania. Pociąg z Kędzierzyna Koźla do Nysy odjazd z Kędzierzyna po godzinie 8 będzie przypuszczalnie odjeżdżał o godzinę późnej. Pozostałe godziny odjazdów nie ulegną zmianom. Nadal kursować będzie 7 par pociągów w kierunku Nysy i Kędzierzyna. Niestety zmniejszy się prędkość jazdy pociągów, a tym samym wydłuży się czas przejazdu na całej trasie od 2 do 5 minut. Za to w weekendy kursów ma być co najemnej 2 razy więcej.
Brakuje informacji na temat pociągu pośpiesznego kursującego naszą linią. Kiedy pojawiła się pierwsza (robocza) wersja rozkładu jazdy pociągów pośpiesznych wszystkie omijały nasz powiat. Wtedy na apel pasażerów jak i lokalnych miłośników kolei pojawił się pomysł wprowadzenia pośpiesznego Kraków - Wałbrzych. Jednak już teraz kolejarze z Opola nieoficjalnie mówią, że ten pociąg także ominie nasze okolice i przejedzie jako kolejny przez stolicę województwa. W międzyczasie kolejni miłośnicy kolei wysłali swoje uwagi do przewozów regionalnych oraz Urzędu Marszałkowskiego. Starosta Prudnicki w odpowiedzi na opublikowany kilka tygodni temu także w Tygodniku Prudnickim list otwarty Krzysztofa Pawlaka wysłał do kilku instytucji jak i przewozów kolejowych list z apelem o zachowanie pociągów pośpiesznych przejeżdżających przez nasz powiat.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
Uwaga. Od jutra to jest 1 września następuje drobna korekta w rozkładzie jazdy pociągów osobowych jadących przez Racławice Śląskie.
Nowy rozkład jazdy pociągów wejdzie w życie w drugim tygodniu grudnia. Już teraz wiemy jednak jak prawdopodobnie będzie wyglądał.
Następuje drobna korekta w rozkładzie jazdy kursowania pociągów na trasie Nysa-Kędzierzyn Koźle. Zobacz szczegóły.
Opublikowane prawie miesiąc temu informacje o rozkładzie jazdy pociągów na naszej linii potwierdziły się w 100%. Od dziś obowiązuje nowy rozkład. Po raz pierwszy od ponad 100 lat przez Racławice nie przejedzie żaden pociąg pośpieszny.
Pisałem już o nowym rozkładzie pociągów PKP, który zacznie obowiązywać za niecały miesiąc. Dziś prezentuje już nieoficjalne dokładne dane o godzinach przyjazdu pociągów, dniach i kursowania itd. Tak będzie wyglądał rozkład jazdy pociągów dla stacji Racławice Śląskie. Wreszcie nie jest gorzej. W weekendy dużo więcej pociągów. Serwis Raclawice.net jako jeden z pierwszych w Polsce publikuje takie informacje. Rozkładu nie ma jeszcze nawet na oficjalnej stronie PKP.
PKP oficjalnie udostępniła nowe rozkłady jazdy pociągów, które zaczynają obowiązywać od niedzieli, czyli od 12 grudnia 2005. Nie zmieniło się wiele, można doszukać się drobnych różnic w stosunku do obowiązującego jeszcze rozkładu. Większość pociągów w kierunku Nysy będzie odjeżdżać około 5 minut później, do Kędzierzyna-Koźla ok 2 minut później. Jedyną większą zmianą jest przesunięcie pociągu do Kamieńca z godziny 9:40, na godzinę 8:48, czyli o godzinę szybciej. Zmieniły się też godziny pociągu pośpiesznego "Śnieżka", który kursuje okresowo.
101 dzień roku
Wschód słońca: 6:04.
Górowanie słońca: 12:51.
Zachód słońca: 19:37,
Brzask:: 05:30, Zmierzch:: 20:11,
Dzień będzie trwał: 14 godzin i 41 minut.
Imieniny:
Filipa, Leona
Aktualny okres kościelny:
Okres Wielkiego Postu
Święta i dni nietypowe:
Dzień milczenia, dzień radia, dzień walki z bezrobociem
Kartka z kalendarza
1852 ur.: Leon Wyczółkowski - malarz, grafik
1079: Na stopniach ołtarza w kościele Na Skałce, według tradycji, król Bolesław śmiały zabił biskupa krakowskiego Stanisława ze Szczepanowa, który upominał władcę, stając w obronie poddanych. Jan Paweł II uznał śmierć biskupa za bierzmowanie Polski. Stanisław ogłoszony świętym w 1253 roku jest głównym patronem Polski.