Pamiętają o polskim papieżu
W środę 16.10 przypadła 46. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na tzw. Tron Piotrowy. Polak został papieżem.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Spróbujmy sobie przypomnieć, jak w ostatnich latach społeczność naszej wsi dowodziła swojej miłości do Jana Pawła II.
2 kwietnia 2006 roku w pierwszą rocznicę śmierci spotkaliśmy się w kościele, aby nocą modlić się w intencji beatyfikacji i kanonizacji. Ówczesny proboszcz ks. Grzegorz Turczyn tak pisał wtedy do nas:
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
W środę 16.10 przypadła 46. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na tzw. Tron Piotrowy. Polak został papieżem.
O godzinie 21:37, dnia 2 kwietnia, roku 2005, do Domu Ojca odszedł papież Jan Paweł II.
Dzisiejszy dzień to rocznica najgorszego wydarzenia w historii kolei polskiej. 3 kwietnia 2000 roku na PKP zawieszono połączenia pasażerskie. Było to na liniach, których łączna długość przekroczyła 1 tysiąc kilometrów.
W Szkole Podstawowej przygotowano kącik pamięci, w którym ustawiono zdjęcie śp. ks. Grzegorza oraz informację opatrzoną tytułem: są czasy, miejsca i ludzie, których się nie zapomina. Czytamy tam:
Tymi pięknymi słowami burmistrz Głogówka dr Piotr Bujak dziękował racławickim druhom za zaangażowanie i ofiarność na rzecz lokalnej społeczności.
W 2022 roku czeka nas kilka bardzo ważnych jubileuszy. 770-lecie istnienia Racławic, ale też brylantowe gody strażackie czy kilka znaczących rocznic w parafii.
192 dzień roku
Wschód słońca: 4:52.
Górowanie słońca: 12:55.
Zachód słońca: 20:58,
Brzask:: 04:10, Zmierzch:: 21:41,
Dzień będzie trwał: 17 godzin i 31 minut.
Imieniny:
Olgi, Kaliny, Benedykta
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
Święta i dni nietypowe:
Dzień imprezy
Kartka z kalendarza
1943: "Krwawa niedziela" na Wołyniu. Oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) zaatakowały prawie sto wsi w powiatach: horochowskim, kowelskim i włodzimierskim na Wołyniu. Członkowie UPA wspomagani przez ukraińską czerń rozpoczęli systematyczną rzeź ludności polskiej. Tylko w lipcu 1943 roku ukraińscy nacjonaliści napadli na ponad 500 wiosek, zabijając kilkanaście tysięcy osób. Ogółem liczbę ofiar ukraińskiego ludobójstwa na Wołyniu ocenia się na 60-70 tysięcy osób, a z Małopolską na ok. 130 tyś.