Sklep on-line:
Nasze social media:
Dziś: piątek, 4 kwietnia 2025r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Koleje na Ziemi Głubczyckiej

Niedawno za sprawą wydawcy magazynu Koleje Małe i Duże ukazała się na naszym rynku świetna książka pod tytułem "Koleje na Ziemi Głubczyckiej". Znaleźć można w niej pełny historyczny opis kolei na historycznej części Śląska, w którego skład także wchodzą Racławice Śląskie. O książce można pisać w samych superlatywach. Znajdziesz tam szczegółowy opis powstawania tras kolejowych na liniach Racławice Śląskie - Głubczyce - Racibórz, Głubczyce - Krnóv, Głubczyce - Pietrowice Głubczyckie, Baborów - Pilszcz - Opava, Baborów - Kędzierzyn itd. Nie zabrakło fantastycznych fotografii, na uwagę zasługują te z początku XX wieku, gdzie każda ze stacji wyglądała przepięknie, wrażenie robi też fotografia zawalonego podczas powodzi w 1903 roku naszego wiszącego mostu.

Niedawno za sprawą wydawcy magazynu Koleje Małe i Duże ukazała się na naszym rynku świetna książka pod tytułem "Koleje na Ziemi Głubczyckiej". Znaleźć można w niej pełny historyczny opis kolei na historycznej części Śląska, w którego skład także wchodzą Racławice Śląskie. O książce można pisać w samych superlatywach. Znajdziesz tam szczegółowy opis powstawania tras kolejowych na liniach Racławice Śląskie - Głubczyce - Racibórz, Głubczyce - Krnóv, Głubczyce - Pietrowice Głubczyckie, Baborów - Pilszcz - Opava, Baborów - Kędzierzyn itd. Nie zabrakło fantastycznych fotografii, na uwagę zasługują te z początku XX wieku, gdzie każda ze stacji wyglądała przepięknie, wrażenie robi też fotografia zawalonego podczas powodzi w 1903 roku naszego wiszącego mostu.

Książka została podzielona na trzy części: w pierwszej autor (Robert Ślęzok) opisuje tak zwane czasy prosperity, dotyczących powstawania linii na okolicznych trasach oraz pierwszych lat ich funkcjonowania, kolejne rozdziały opisują lata powojenne, gdy okoliczne tereny przeszły w ręce Polskie jako ziemie odzyskane, ostatni rozdział opisuje losy po roku 1990, gdzie powoli rozpoczęła się likwidacja linii.

Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.

Zaloguj się, aby bez ograniczeń przeglądać treści

Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.

Wpisz swój kod dostępu:
Wpisz swój adres e-mail:

Nie pamiętasz lub zgubiłeś kod? Przejdź tutaj


Nie masz jeszcze własnego kodu? Możesz kupić go w sklepie on-line lub otrzymać w ramach tzw. Patronatu. Wszelkie informacje zamieściliśmy na stronie odblokowania dostępu. Jeżeli potrzebujesz porady lub chcesz zobaczyć poradnik instruktażowy, to zapoznaj się z naszą pomocą on-line.

Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.

Dostęp do strony Raclawice.NET, to:

Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.

Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.

Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.

Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.

Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.

Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Dzień Kolejarza

Obchody Dnia Kolejarza i 50-lecia fundacji sztandaru

Dziś (24.11) przypada wspomnienie św. Katarzyny, która jest także patronką kolejarzy.


Impreza kolejowa

Parada lokomotyw i pociągi specjalne

Już w najbliższą niedzielę w Nysie odbędzie się VIII Parada Lokomotyw Turkol.pl 2022

Tekst w archiwum

Przejazd kolejowy

Przejazd kolejowy na ul. Batorego i krzyż

Przed II wojną światową na terenie Racławic znajdowały się trzy przejazdy kolejowe ze szlabanami. Najdłużej istniał ten na obecnej ulicy Stefana Batorego.

Tekst w archiwum

Kolej Plus

Co dalej z projektem Kolej+. Szczerze o tym jak to się może zakończyć!

Można powiedzieć, że działania zmierzające do rewitalizacji linii kolejowych z Racławic Śląskich do Głubczyc i dalej do Raciborza, przebiegają zgodnie z planem. Ale co dalej i czy będzie jakieś dalej? Czy doszliśmy do ściany?

Tekst w archiwum

Dzień Kolejarza

Chroń od wypadków wszystkich pracowników kolei i tych, którzy z jej usług korzystają

Wczoraj (niedziela 28 listopada) o godzinie 11 odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji kolejarzy i ich rodzin.

Tekst w archiwum

Dzień Kolejarza

Jak co roku pamiętano o modlitwie za kolejarzy

W dniu dzisiejszym (niedziela 29.11) w naszej parafii szczególnie modlono się w intencji kolejarzy.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET