Co powiedział Piotr Bujak w swoim przemówieniu inauguracyjnym?
Prezentujemy pełną treść pierwszego przemówienia nowego Burmistrza Gminy Głogówek.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Prezentujemy pełną treść pierwszego przemówienia nowego Burmistrza Gminy Głogówek.
Św. Cecylia to jedna z najbardziej znanych męczennic Kościoła Rzymskokatolickiego. Niestety wiadomo o niej niewiele.
Zapraszamy do nowej galerii zdjęć. Ponad 30 fotografii z pierwszej, uroczystej sesji Rady Miejskiej w Głogówku
Dziś w Głogówku odbyła się pierwsza Sesja nowo wybranej Rady Miejskiej, którą na miejscu obserwowało ponad 100 osób. Podczas niej radni złożyli ślubowanie oraz wybrali swojego przewodniczącego i jego zastępców.
Od nowego sezonu rozkładowego, czyli od 9 grudnia, w każdy weekend roku do Kłodzka pojadą dwa pociągi dziennie.
Spektakl w wykonaniu naszych dzieci, przygotowany przez nauczycieli, spodobał się tak bardzo, że będzie można go wkrótce zobaczyć w Głogówku.
Ostatni dzień kończącego się roku można miło spędzić, bawiąc się na Zabawie Sylwestrowej w Racławicach Śląskich.
W styczniu lub w lutym w Racławicach Śląskich zostaną przeprowadzone wybory sołtysa. Jak będą wyglądały wybory i jakiej Radzie Sołeckiej kończy się kadencja? Czy przed wyborami sołtys zda relację ze swojej pracy?
Już za niecały tydzień, 21 listopada punktualnie o godzinie 10:00 odbędzie się pierwsza sesja nowej Rady Miejskiej w Głogówku.
Ten artykuł powie Wam, co działo się w naszej miejscowości w czasie, kiedy Polska odzyskiwała niepodległość. Racławice Śląskie 100 lat temu były typową śląską miejscowością. Śmierć, komunizm, partie polityczne, Plebiscyt Górnośląski. Dowiecie się jakie ugrupowanie w samych Racławicach skupiało ponad 1700 członków.
W ramach projektu Racławiczanie dla Niepodległości mieszkańcy naszego sołectwa uczcili setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zobacz ponad 50 zdjęć z uroczystości.
W niedzielę, dniu święta państwowego 11 listopada nasz proboszcz wygłosił (jak zawsze) przepiękne kazanie. Jedna z mieszkanek ufundowała też bukiet 100 goździków w intencji zgody w naszej racławickiej miejscowości.
Szczęśliwcy mogli podejrzeć, jak jutro będzie wyglądało przedstawienie przygotowywane dla wszystkich mieszkańców Racławic Śląskich i zaproszonych gości.
Szkoła Podstawowa w Racławicach Śląskich zaprasza na Wieczornicę z okazji 100 lecia Odzyskania Niepodległości.
Sobotę 10 listopada (jeżeli nie wybieracie się na racławicką Wieczornicę Patriotyczną) można spędzić w Czechach.
Piotr Bujak to prawdopodobnie najmłodszy Burmistrz w województwie opolskim i jeden z najmłodszych w kraju. Nie zamierza przeprowadzać rewolucji w Gminie Głogówek. Przedstawiamy wywiad z nowym Burmistrzem Głogówka przeprowadzony tuż po ogłoszeniu wyników.
Zbliżająca się 100 rocznica odzyskania niepodległości to dzień, w którym wywieszenie flagi powinno być przez wszystkich obywateli traktowane jako obowiązek przyjemny do spełnienia. Proszę Was, abyście 11 listopada wywiesili flagę.
Wczoraj w trybie pilnym zwołano na dziś, tj. środę 7 listopada, sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej w Głogówku.
Były inwestycje, spotkania i pomoc. Były też kłótnie, zwłaszcza z Tadeuszem Wroną. Niezwykła była sytuacja, w której to mieszkańcy Racławic stanęli w obronie burmistrza. To było 12 bardzo ciekawych lat. Przypominamy je. Zobacz co zyskały Racławice za urzędowania Andrzeja Kałamarza i kiedy Tadeusz Wrona wspierał włodarza gminy, a kiedy był przeciw niemu.
Miało być chyba tak: 800 głosów Pelka, 800 Bujak i reszta na Kałamarza. Wygrana w pierwszej turze i pewna kadencja na kolejne 5 lat. Wyborcy nie chcieli tak prostego scenariusza. Po 12 latach Andrzej Kałamarz pożegna się z najważniejszym stanowiskiem w Gminie Głogówek. Sensacja? Mało powiedziane.
93 dzień roku
Wschód słońca: 6:21.
Górowanie słońca: 12:53.
Zachód słońca: 19:25,
Brzask:: 05:48, Zmierzch:: 19:58,
Dzień będzie trwał: 14 godzin i 10 minut.
Imieniny:
Ryszarda, Pankracego, Ingi
Aktualny okres kościelny:
Okres Wielkiego Postu
Święta i dni nietypowe:
Dzień pójścia do pracy dla przyjemności
Kartka z kalendarza
1804 zm.: ks. Jędrzej Kitowicz - pamiętnikarz
1849 zm.: Juliusz Słowacki - jeden z najwybitniejszych polskich poetów (zmarł w Paryżu). Autor m.in.: "Kordiana" i "Balladyny"