Sklep on-line:
Nasze social media:
Dziś: czwartek, 3 kwietnia 2025r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Nigdy nie wiesz na co trafisz

Dziś rano robotnicy, którzy pracowali nad budową kanalizacji, na ulicy Zwycięstwa w pobliżu skrzyżowania, kościoła i pawilonu handlowego trafili na pocisk prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Dziś rano robotnicy, którzy pracowali nad budową kanalizacji, na ulicy Zwycięstwa w pobliżu skrzyżowania, kościoła i pawilonu handlowego trafili na pocisk prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Pocisk był zakopany na głębokości około 1,5 metra i ma długość około 45 centymetrów. Leżał zaraz w pobliżu schodków prowadzących do wnętrza pawilonu handlowego, po przeciwnej stronie ulicy patrząc od kościoła

Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.

Zaloguj się, aby bez ograniczeń przeglądać treści

Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.

Wpisz swój kod dostępu:
Wpisz swój adres e-mail:

Nie pamiętasz lub zgubiłeś kod? Przejdź tutaj


Nie masz jeszcze własnego kodu? Możesz kupić go w sklepie on-line lub otrzymać w ramach tzw. Patronatu. Wszelkie informacje zamieściliśmy na stronie odblokowania dostępu. Jeżeli potrzebujesz porady lub chcesz zobaczyć poradnik instruktażowy, to zapoznaj się z naszą pomocą on-line.

Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.

Dostęp do strony Raclawice.NET, to:

Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.

Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.

Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.

Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.

Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.

Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Historia

Dyrektor szkoły z Racławic zginął lub został zamordowany w tym obozie

Z końcem II wojny światowej w ręce żołnierzy Rosyjskich, polskiego aparatu bezpieczeństwa i polskiej milicji wpadło kilku niemieckich mieszkańców Racławic, którzy następnie trafili do Obozu Zgoda w Świętochłowicach. Wśród nich był m.in. dyrektor szkoły. Artykuł opisuje losy niemieckich mieszkańców Racławic, którzy złapani przez milicję, funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa lub NKWD trafili do obozu Zgoda w Świętochłowicach i nigdy stamtąd nie wrócili.

Tekst w archiwum

Pamiętali

Pamiętali o poległych w obronie ojczyzny

Jak co roku po zakończonej Mszy Świętej z okazji rozpoczęcia roku szkolnego młodzież i pracownicy Zespołu Szkół oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Racławic udali się na plac przykościelny gdzie znajduje się pomnik poświęcony ofiarom II wojny światowej.

Tekst w archiwum

Dziś 70 rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś mija dokładnie 70 lat od chwili wybuchu najstraszniejszego w dziejach ludzkości konfliktu zbrojnego. Warto w tym dniu zastanowić się nad tym jak wojna dotknęła byłych i obecnych mieszkańców Racławic Śląskich.

Tekst w archiwum

Augsberger

Czy dowódca 20 Dywizji Waffen-SS, odznaczony najwyższym odznaczeniem wojskowym III Rzeszy zginął w Racławicach Śląskich w 1945 roku?

W połowie marca 1945 roku w okolicy Racławic Śląskich trwały krwawe walki. Wiadomo, że w naszej miejscowości i na jej obrzeżach działania prowadziła 20 Dywizja Waffen-SS, Dywizja Estońskich Grenadierów. W tym czasie jej dowódcą był Franz Augsberger posiadający tytuł wojskowy SS-Brigadeführer. Augsberger na kilkanaście dni przed tym jak wraz z swoją dywizją trafił w okolice Racławic został odznaczony najwyższym wojskowym odznaczeniem III Rzeszy! Źródła podają, że kilka dni później zginął w czasie działań wojennych prowadzonych w okolicy naszej miejscowości.

Tekst w archiwum

Niewypały z Racławic Śląskich mogły eksplodować

Saperzy usunęli kilkanaście pocisków - pamiątek z II wojny światowej znajdujących się w Racławicach Śląskich.

Tekst w archiwum

II wojna światowa - 67 rocznica wybuchu

67 rocznica wybuchu II wojny światowej

Dziś mija dokładnie 67 rocznica wybuchu II wojny światowej, największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. W czasie wojny zginęło prawie 7 milionów polaków w tym około 6 milionów ludności cywilnej. Wojna trwała od 1 września 1939 roku do 8 maja 1945. Na naszych terenach do roku 1944 nie przeprowadzono żadnych działań wojennych. O wojnie czytano w gazetach, słuchano w radiu rozmawiano z ludźmi, których znajomi lub członkowie rodzin wyjechali na wojnę.

Tekst w archiwum

Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET