Sklep on-line:
Nasze social media:
Dziś: piątek, 4 kwietnia 2025r. Więcej

Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.

Najważniejsze


Bądźmy w kontakcie

Pomagali na granicy z Ukrainą

W zeszły weekend grupa wolontariuszy (w większości ze składu STS Fryderyk Chopin w tym także troje druhów z naszej jednostki OSP) stacjonowała w pobliżu przejścia granicznego Hrebenne - Rawa Ruska w gm. Lubycza Królewska.

W ramach wolontariatu przez 3 doby pracowali w punkcie recepcyjnym przyjmowania uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Wszyscy są zgodni co do tego że obraz jaki zobaczyli w tamtym miejscu na długo pozostanie w ich pamięci i daje zupełnie inne pogląd na całą sytuację jaka ma miejsce na świecie.

- To jest tragedia humanitarna, nigdy bym się nie spodziewał że dożyję takich czasów gdzie będę musiał widzieć na raz tyle cierpienia ludzi w jednym miejscu. Ludzi, których było coraz więcej i pomimo najszczerszych chęci nie dało się pomóc w dostateczny sposób tak jak by chcieli. Robiliśmy co w naszej mocy aby choć minimalnie mogli się poczuć godnie, żeby poczuli że ktoś chce im pomóc, wesprzeć ich w tych ciężkich chwilach - relacjonuje Szymon Adamów, prezes OSP Racławice Śląskie.

Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.

Zaloguj się, aby bez ograniczeń przeglądać treści

Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.

Wpisz swój kod dostępu:
Wpisz swój adres e-mail:

Nie pamiętasz lub zgubiłeś kod? Przejdź tutaj


Nie masz jeszcze własnego kodu? Możesz kupić go w sklepie on-line lub otrzymać w ramach tzw. Patronatu. Wszelkie informacje zamieściliśmy na stronie odblokowania dostępu. Jeżeli potrzebujesz porady lub chcesz zobaczyć poradnik instruktażowy, to zapoznaj się z naszą pomocą on-line.

Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.

Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.

Dostęp do strony Raclawice.NET, to:

Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.

Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.

Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.

Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.

Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.

Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.


Powrót do listy

Teksty na podobny temat
Historia

Kto kopał groby i ilu ludzi zginęło w czasie II wojny światowej w Racławicach Śląskich. Gdzie może znajdować się największy masowy grób z czasów II wojny światowej

Walki w Racławicach Śląskich ustały powoli. Spokój zapanował dopiero w środę, 21 marca 1945 roku. W okolicy nie było już żołnierzy niemieckich - albo zginęli, albo uciekli. Kilku ukrywało się jeszcze w lasach. Tego dnia Racławice zostały oficjalnie zajęte przez Armię Czerwoną, choć zdobyte były już 18 marca o godzinie 13:00. Po 18 marca strona niemiecka odbiła na krótko wieś.


Zebranie

Strażacy podsumowali rok 2024 - rekordowe zakupy, akcje ratunkowe i wielka niespodzianka od mieszkańców

W sobotę, 15 marca 2025 roku, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Racławicach Śląskich. Podczas spotkania podsumowano działalność jednostki w minionym roku, przedstawiono raporty finansowe oraz omówiono plany na kolejne miesiące.


Sprawy wsi

Zebranie Wiejskie w Racławicach Śląskich - decyzja o przeznaczeniu środków z Marszałkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej

W miniony piątek w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Racławicach Śląskich odbyło się Zebranie Wiejskie.


Kolej na wojnie

Kolej w Racławicach Śląskich przed i w trakcie pierwszych lat wojny do czasu realizacji tajnej operacji o kryptonimie "Kranich"

W efekcie działań wojennych i wysadzenia torów pod Koźlem, ostatnią czynną linią kolejową, którą można było ewakuować na zachód ludność od strony Głubczyc była linia kolejowa z Raciborza. Samo miasto było już zasadniczo zdobyte, ale tory pod Raciborzem były bronione do końca.


Jan Hus

Najazdy Husytów i zagrożenia wojenne z XIV oraz XV wieku. Czasy kiedy wszystkich mieszkańców Laskowic i Nowego Browińca zabito

W XIV wieku Europę zalała fala czarnej śmierci. Dżuma zabiła od 30 do 60 procent ówczesnej ludności Starego Kontynentu. Choroba znacznie bardziej dotknęła Czechy niż Polskę. Kraj czeski cierpiał na niedobór rąk do pracy, a ludność była uciskana nadmiernymi podatkami.


Szwedzki Słup

Wojna trzydziestoletnia i prawdziwa historia Szwedzkiego Słupa

Uważa się, że wojna trzydziestoletnia była konfliktem religijnym, w którym udział pośrednio lub bezpośrednio wzięła większość państw Starego Kontynentu. Tak naprawdę głównym pretekstem do wybuchu wojny były różnice ekonomiczne pomiędzy państwami, księstwami, książętami i jak zawsze niepohamowana żądza władzy.


Powrót do listy

Raclawice.NET

Raclawice.NET