Nieliczni dziękowali i modlili się za Niepodległą
Dziś 105. rocznica Odzyskania Niepodległości. Świętowanie godne, ale nieliczni postanowili tego dnia pomodlić się w intencji Ojczyzny.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Dla każdego Polaka Ojczyzna to Świętość - mówił ks. Krzysztof Cieślak, proboszcz parafii. - Stąd mówi się: Bóg, Honor, Ojczyzna.
Dzisiejsze Święto dużo ma wspólnego z pojęciem Ojca. Ojciec we wszystkich religiach, kulturach, społecznościach znaczy naprawdę wiele. (...) Uczy historii, przekazuje wartości, pracuje w pocie czoła, aby utrzymać rodzinę i przysposobić ją do życia - mówił racławicki kapłan. - Dziś w Narodowe Święto Niepodległości chylimy czoła przez wszystkim ojcami naszego niepodległego kraju. Przed tymi, którzy żyli kilkaset lat temu i tymi, którzy obecnie starają się dla dobra Polski. Nie możemy jeszcze zapomnieć o jednym Ojcu. Ojcu wszystkich ojców. Ten Ojciec to Bóg w niebie. On najlepiej wie co dobre, a co złe dla naszego kraju. On stale przypomina o rzeczach najważniejszych.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
Dziś 105. rocznica Odzyskania Niepodległości. Świętowanie godne, ale nieliczni postanowili tego dnia pomodlić się w intencji Ojczyzny.
Dziś (10.11) w Szkole Podstawowej zorganizowano obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości.
W Racławicach Śląskich także uroczyście obchodzono Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.
Msza Św. oraz złożenie kwiatów to najważniejsze wczorajsze wydarzenia w Racławicach Śląskich.
Jeszcze nie tak dawno temu wywieszenie flagi w dni nieokreślone ustawą było przestępstwem.
Oficjalne, gminne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się od Mszy Św.
93 dzień roku
Wschód słońca: 6:21.
Górowanie słońca: 12:53.
Zachód słońca: 19:25,
Brzask:: 05:48, Zmierzch:: 19:58,
Dzień będzie trwał: 14 godzin i 10 minut.
Imieniny:
Ryszarda, Pankracego, Ingi
Aktualny okres kościelny:
Okres Wielkiego Postu
Święta i dni nietypowe:
Dzień pójścia do pracy dla przyjemności
Kartka z kalendarza
1804 zm.: ks. Jędrzej Kitowicz - pamiętnikarz
1849 zm.: Juliusz Słowacki - jeden z najwybitniejszych polskich poetów (zmarł w Paryżu). Autor m.in.: "Kordiana" i "Balladyny"